CESKEDREVENEDOMY.CZ
+420 725 052 333

Difuzně otevřené dřevovláknité stavební desky

Difuzně otevřené dřevovláknité izolační desky značky ISOPLAAT

jsou multifunkční a přírodní stavební a izolační materiály. Při výrobě dřevovláknitých desek se nepoužívá žádné lepidlo nebo jiná chemická pojiva - pryskyřice obsažená ve dřevě působí jako adhezivní složka. Správným použitím výrobků ISOPLAAT získáte teplé, zvukotěsné a prodyšné konstrukční prvky stěn, stropu nebo podlahy. Porézní struktura desek jim propůjčuje izolační a zvu- kově izolační vlastnosti. Střešní desky a exteriérové desky jsou důkladně impregnovány parafínem, jenž zaručuje jejich dokonalou odolnost vlivům počasí (barevná povrchová úprava slouží jako identifikační prvek Isoplaat). Manipulace s dřevovláknitými deskami a jejich instalace jsou snadné.

Difuzně otevřené exteriérové desky

se používají jako větrolamové, izolační a ztužující prvky při výstavbě obvodových stěn, stropů a střech.

Exteriérové desky chrání vrstvu tepelné izolace před vlivy počasí. Díky jejich husté struktuře brání exteriérové desky pronikání chladného vzduchu do vrstev tepelné izolace stěny, čímž tak brání ochlazení konstrukce a zaručují účinnou funkci izolace. Exteriérové desky jsou odolné vlivům počasí, navíc ale zaručují prodyšnost par a vzduchu, který odchází z interiéru domu. Z tohoto důvodu se desky instalují přímo na vnější vrstvu tepelné izolace. Zaručena je tak konverze vlhkosti a nedochází ke zvlhnutí tepelné izolační vrstvy. Desky jsou mechanicky dostatečně pevné na to, aby bylo možné je použít jako ztužující prvky stavby. Exteriérové desky jsou označeny značením „SKANO“.

Difuzně otevřené střešní desky

jsou především určeny jako podklad pro oplechování a instalaci střešní krytiny.

Střešní deska je odnoží externí desky ISOPLAAT a díky tomu je její využití široké. Střešní desky s perem a drážkou chrání střešní konstrukce před vlhkostí a kondenzovanou vodou. Použití střešních desek také zlepšuje zvukovou izolaci a tepelnou izolaci kon- strukce. Není potřeba používat parotěsnou zábranu.

Podklady

se používají pod podlahovými krytinami (parketami, laminátovými podlahami) na tvrdý a suchý podkladní povrch. Podklad vyrovnává drobné nerovnosti spodní podlahy, tlumí hluk kroků a podlahu otepluje.

Dřevovláknité desky ISOPLAAT - instalace...