CESKEDREVENEDOMY.CZ
+420 725 052 333

ISOTEX – Dekorační obkladové panely dřevovláknité

Dekorační obkladové panely ISOTEX se používají pro povrchovou úpravu interiérů rodinných domů, restauračních, hotelových, bytových či kancelářských prostor. Panely jsou vyráběny na bázi šetrných k životnímu prostředí dřevovláknitých desek, neobsahujících ani lepidla, ani jiná chemická pojiva. Díky své pórovité a zároveň hutné struktuře mají výborné tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Tyto vlastnosti předurčují pevnost, hustotu, výborné tepelné a zvukové izolační schopnosti dřevovláknitých desek. Panely ISOTEX jsou opatřeny papírovým či textilním ozdobným potahem. Panely se snadno čistí a dlouhodobě zachovávají svůj hezký vzhled.

Přednosti panelů ISOTEX

Akustika

V porovnání s ostatními obkladovými materiály, určenými k dekoraci interiérů, mají panely ISOTEX výjimečné schopnosti izolace zvuku, šířícího se vzduchem. Průměrná hodnota izolace zvuku šířícího se vzduchem u panelů ISOTEX činí 22 dB. Použití těchto panelů výrazně zlepšuje akustiku místností, zabraňuje průniku vnějšího hluku a potlačuje šum a ozvěnu vznikající ve vnitřních prostorech.

Tepelná odolnost

Panely ISOTEX výborně izolují teplo. Koeficient tepelné vodivosti těchto panelů činí 0,045-0,05  W/mK. Rovněž se výrazně zlepšuje povrchová teplota stěny. Tepelnou izolaci panelů ISOTEX o tloušťce 12 mm lze porovnat s tepelnou izolací:

  • 12 mm silné minerální vlny
  • 210 mm silné cihlové zdi
  • 44 mm silného dřeva                
  • 450 mm silného betonu

Hezký vzhled

Díky použití dekoračních obkladových panelů ISOTEX se v domě vytváří příjemné útulné prostředí. Spoje panelů vytváří pěkný upravený vzhled. K dispozici jsou různá barevná provedení a odlišné struktury povrchu panelů.

Pohodlí

Panely ISOTEX lze osazovat přímo na starý povrch stěn a stropů, aniž by se musely před tím vyrovnávat, přičemž drobné vady a nerovnosti na povrchu nejsou překážkou pro montáž. Používat mřížku je nutné pouze v případě značných nerovností stěn a stropu. Montáž probíhá rychle a snadno a nevyžaduje žádné speciální nářadí.

Šetrnost k životnímu prostředí

Technologie používaná při výrobě panelů ISOTEX, určených pro povrchovou úpravu interiérů, je ekologická a šetrná k životnímu prostředí. Jako surovina se používá kvalitní dřevo. Při výrobě dřevovláknitých desek se nepoužívají lepidla ani jiná chemická pojiva.

Univerzálnost

S minimální námahou lze vyrovnat povrch stěn a stropu, změnit jejích design, odstranit staré nudné řešení a vytvořit atraktivní nevšední vzhled interiéru, a navíc zvýšit zvukovou izolaci místnosti. Běžné vyrovnávání a příprava stěn před malováním nebo tapetováním je dražší než použití dekoračních obkladových panelů ISOTEX, nemluvě o tom, že oprava bude trvat několik dní.

ISOTEX - Dekorační obkladové stropní PANELY

Oblasti použití

V současné době existuje veliké množství různých způsobů jak změnit vzhled stropu. Namísto všedního nátěru, před aplikací kterého je nutné vynaložit spoustu peněz, času a úsilí na vyrovnání nerovností povrchu nebo na vytvoření nového hladkého povrchu pomocí těžkých a nepohodlných desek, lze jednoduše a trvale změnit vzhled stropu pomocí obkladových stropních panelů ISOTEX.

Vzhledem k tomu, že základem panelů ISOTEX je měkká dřevovláknitá deska ISOPLAAT, má i samotný obkladový panel výborné zvukově a tepelně izolační vlastnosti. To znamená, že stačí namísto třech použít pouze jeden materiál, který zahrnuje všechny tři vlastnosti: tepelná izolace + zvuková izolace + dekorace interiéru. Díky jednoduchému spojovacímu systému „pero – drážka“ ze čtyř stran (panely se montují v řadě za sebou) nebo ze dvou stran (pouze u panelů Alaska a Nordic) a rovněž nízké hmotnosti (pouhých 1,2 kg) montáž panelů se provádí pomocí lepidla přímo na strop.

Design stropních panelů

Všechny panely jsou ve světlých pastelových barvách. Panely Alaska, Silver a Gold mají texturovaný povrch. Obkladové panely Nordic imitují strukturu dřeva.

 

Dekorační obkladové stěnové panely

Oblasti použití

Kompletní oprava za dva dny: Ve Finsku, stejně jako již v mnohých zemích Evropy, problém dekorace interiéru, včetně interiéru zahradních domů, se řeší velmi jednoduše: majitelé domů a bytů si za tímto účelem pořizují univerzální zvukově a tepelně izolační panely ISOTEX a bez jakékoli účasti externích odborníků rychle a kvalitně vlastními rukama zařizují své domovy.

Na rozdíl od jiných materiálů pro interiérové ​​dekorace, panely ISOTEX mohou být použity v domech jakékoli konstrukce (skeletová, cihlová, srubová, plynobetonová, apod.), stejně jako v bytech. Pokud stěny a stropy nemají závažné vady, není zapotřebí žádná předběžná příprava, ani vyrovnání či zatmelení zdí, ani odstraňování starých nátěrů nebo několik vrstev tapet. V případě použití panelů ISOTEX se dá snadno vyhnout všem nepříjemnostem, spojených s opravou, jako je prach, hluk, špína, přítomnost v bytě cizích lidí a nutnost následného úklidu stavební suti. Práce s panely ISOTEX nevyžaduje žádnou vysokou odbornou kvalifikaci, ani použití speciálního nářadí či zařízení a díky jejich nízké hmotnosti montáž může snadno zvládnout jeden člověk.

Finský design

Rozměry obkladových panelů ISOTEX: 2550 nebo 2700x580(600)x12mm. Díky moderní technologii výroby jsou panely pevné a lehké, mají porézní strukturu, což umožňuje jejich použití jako podklad pro omyvatelné a stálobarevné tapety nebo textilie a poskytuje neomezené možnosti pro vytvoření osobitého designu. V současné době se vyrábí široká škála panelů různých barev a povrchových úprav.

Design stěnových panelů s vinylovým (papírovým) potahem

Obkladové panely, potažené omyvatelnými a odolnými proti vyblednutí tapetami, se vyrábí ve dvou řadách: Décor a  Interior. Jsou k dispozici také panely s texturou dřeva: Timber 32 a 33, Mali a Atrium (nevyžadují návaznost vzorků).

Obkladové panely, potažené omyvatelnými a odolnými proti vyblednutí tapetami, se vyrábí ve dvou řadách: Décor a  Interior. Jsou k dispozici také panely s texturou dřeva: Timber 32 a 33, Mali a Atrium (nevyžadují návaznost vzorků).

 

Instalace stropních panelů

Instalace na dřevěný rám

Pro výrobu dřevěného rámu použijte dřevěné latě o velikosti 19 x 44 mm. Upevněte latě tak, aby vzdálenost mezi nimi (měřena mezi středy latí) činila 300 mm. Panely upevňujte k rámu pomocí sponek (jejichž délka musí být 10 - 14 mm) a ujistěte se, že vzdálenost mezi jednotlivými sponkami není větší než 100 mm. Krajní panel musí být upevněn k rámu hřebíky, šrouby nebo lepidlem tak, aby je později instalované zákrytové lišty zakryly. Panely se vždy upevňují podél laťového rámu. Ještě lepších výsledků je dosaženo tehdy, pokud jsou mezery mezi delšími hranami panelů upevňovány ve směru dopadajícího světla.

Instalace pomocí lepidla

Na zadní stranu panelu, přibližně 30 mm od okraje panelu, naneste proužek lepidla a ve středu panelu vytvořte několik teček lepidla, přibližně jednu tečku každých 200 mm. Přitlačte panel ke stropu tak, aby se nacházel ne- patrně dál od předchozího panelu. Posouvejte panelem po stranách tak, abyste vyrovnali výšku lepidla a zafixovali pero do drážky. Je-li to možné, je vhodné pro dodatečné zajištění panely připevnit sponkami.

ISOTEX - instalace na trámISOTEX - instalace pomocí lepidla