CESKEDREVENEDOMY.CZ
+420 725 052 333

ISOTEX – Dekorační obkladové panely dřevovláknité

Dekorační obkladové panely ISOTEX se používají pro povrchovou úpravu interiérů rodinných domů, restauračních, hotelových, bytových či kancelářských prostor. Panely jsou vyráběny na bázi šetrných k životnímu prostředí dřevovláknitých desek, neobsahujících ani lepidla, ani jiná chemická pojiva. Díky své pórovité a zároveň hutné struktuře mají výborné tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Tyto vlastnosti předurčují pevnost, hustotu, výborné tepelné a zvukové izolační schopnosti dřevovláknitých desek. Panely ISOTEX jsou opatřeny papírovým či textilním ozdobným potahem. Panely se snadno čistí a dlouhodobě zachovávají svůj hezký vzhled.

ISOTEX - Dekorační obkladové stropní panely

V současné době existuje veliké množství různých způsobů jak změnit vzhled stropu. Namísto všedního nátěru, před aplikací kterého je nutné vynaložit spoustu peněz, času a úsilí na vyrovnání nerovností povrchu nebo na vytvoření nového hladkého povrchu pomocí těžkých a nepohodlných desek, lze jednoduše a trvale změnit vzhled stropu pomocí obkladových stropních panelů ISOTEX.
    
Vzhledem k tomu, že základem panelů ISOTEX je měkká dřevovláknitá deska ISOPLAAT, má i samotný obkladový panel výborné zvukově a tepelně izolační vlastnosti. To znamená, že stačí namísto třech použít pouze jeden materiál, který zahrnuje všechny tři vlastnosti: tepelná izolace + zvuková izolace + dekorace interiéru. Díky jednoduchému spojovacímu systému “pero – drážka“ ze čtyř stran (panely se montují v řadě za sebou) nebo ze dvou stran (pouze u panelů Alaska a Nordic) a rovněž nízké hmotnosti (pouhých 1,2 kg) montáž panelů se provádí pomocí lepidla přímo na strop.

Design stropních panelů

Všechny panely jsou ve světlých pastelových barvách. Panely Alaska, Silver a Gold mají texturovaný povrch. Obkladové panely Nordic imitují strukturu dřeva.

ISOTEX - Dekorační obkladové stěnové panely

Kompletní oprava za dva dny

Ve Finsku, stejně jako již v mnohých zemích Evropy, problém dekorace interiéru, včetně interiéru zahradních domů, se řeší velmi jednoduše: majitelé domů a bytů si za tímto účelem pořizují univerzální zvukově a tepelně izolační panely ISOTEX a bez jakékoli účasti externích odborníků rychle a kvalitně vlastními rukama zařizují své domovy.

Na rozdíl od jiných materiálů pro interiérové dekorace, panely ISOTEX mohou být použity v domech jakékoli konstrukce (skeletová, cihlová, srubová, plynobetonová, apod.), stejně jako v bytech. Pokud stěny a stropy nemají závažné vady, není zapotřebí žádná předběžná příprava, ani vyrovnání či zatmelení zdí, ani odstraňování starých nátěrů nebo několik vrstev tapet. V případě použití panelů ISOTEX se dá snadno vyhnout všem nepříjemnostem, spojených s opravou, jako je prach, hluk, špína, přítomnost v bytě cizích lidí a nutnost následného úklidu stavební suti. Práce s panely ISOTEX nevyžaduje žádnou vysokou odbornou kvalifikaci, ani použití speciálního nářadí či zařízení a díky jejich nízké hmotnosti montáž může snadno zvládnout jeden člověk.

Finský design

Rozměry obkladových panelů ISOTEX: 2550 nebo 2700x580(600)x12mm. Díky moderní technologii výroby jsou panely pevné a lehké, mají porézní strukturu, což umožňuje jejich použití jako podklad pro omyvatelné a stálobarevné tapety nebo textilie a poskytuje neomezené možnosti pro vytvoření osobitého designu. V současné době se vyrábí široká škála panelů různých barev a povrchových úprav.

Design stěnových panelů s vinylovým (papírovým) potahem

Obkladové panely, potažené omyvatelnými a odolnými proti vyblednutí tapetami, se vyrábí ve dvou řadách: Décor a  Interior. Jsou k dispozici také panely s texturou dřeva: Timber 32 a 33, Mali a Atrium (nevyžadují návaznost vzorků).

Obkladové panely ISOTEX- instalace...