CESKEDREVENEDOMY.CZ
+420 725 052 333

Technické řešení

 1. Nenabízíme pouze dřevostavbu – pro naše zákazníky vyrábíme domy ze 100% ekologického materiálu - severského dřeva, které má vysokou pevnost a hustotu až 540 kg/m2 (rozdíl lze vysvětlit názorně: v prodejně masných výrobků si můžete vybrat jak mleté maso s různými přísadami, tak i pořádný kus svíčkové z domácího chovu). Nemáme sériovou výrobu, ale upřednostňujeme individuální řešení každého přání zákazníka. U nás platí - každý námi postavený rodinný dům je originál!

  Naše rozmanitá nabídka uspokojí jak méně náročné, tak i ty nejnáročnější zákazníky. Každý si u nás najde domov svých snů podle vlastních představ a finančních možností: 14 katalogových kolekcí, zahrnujících více než 180 typových projektů, navíc nabízíme možnost zpracování individuálního projektu za cenu typového.

  K dispozici je více než 20 variant konstrukčních řešení domů, nejvyšší světová kvalita, CE certifikace a 37 letá pověst firmy Artichouse, jejíž jsme autorizovaným prodejcem pro ČR a Německo. Kromě domů společnosti Artichouse dodáváme rovněž domy společnosti KLM-ART, které v podobné kvalitě jsou o 30-35% levnější než obdobné skandinávské stavby.

 2. Díky použití inovačních technologií se nám prakticky podařilo odstranit nebo minimalizovat problémy typické pro dřevěné stavby:

  • anizotropie dřeva, tj. rozdíl fyzikálních a mechanických vlastností dřeva v jednotlivých směrech;
  • nasákavost, náchylnost k hnilobě a hořlavost;
  • sedání dřevěných domů.
 3. Dodávané dřevostavby mají dva druhy rámové nosné konstrukce s vysokou odolností a životností:

  • nosná konstrukce z lepených hranolů, zaručující životnost budovy minimálně 100 let;
  • rámová nosná konstrukce z lepených masivních sloupů (platí jenom pro skeletové domy Artichouse) dle německé technologie Fachwerkhaus (nejedná se o „montované domy s dřevenou skeletovou konstrukcí“ dle kanadské technologie). V Německu jsou i dodnes zachovány domy, postavené s použitím této technologie ještě v XVII století.
 4. Vnější stěny:

  • jednoduché z lepených hranolů o tloušťce 88 až 270 mm, nebo dvojité s tepelnou izolační vložkou, přičemž jednoduché stěny dle přání zákazníka mohou být opláštěny vnitřními nebo vnějšími tepelně izolačními panely, které mohou mít různé varianty obkladů: dřevené palubky, OSB desky s omítkou nebo nátěrem, obklady z umělého kamene či siding;

  • sendvičové panely s oboustranným povrchem z dřevěných palubek, vyplněné tepelnou izolací dle výběru Zákazníka nebo s použitím některé z variant vnějšího obkladu: dřevené palubky, OSB desky s omítkou nebo nátěrem, obklady z umělého kamene či siding.
 5. Vnitřní stěny a příčky dle výběru Zákazníka: lepené hranoly, dřevěná rámová konstrukce se zvukovou izolací, obklady z dřevených palubek, OSB desky nebo sádrokarton. Při výběru konstrukčního provedení domu lze zvolit efektivní a úsporné řešení, umožňující snížit celkové náklady typového projektu o 25 až 30%.

 6. Pro lepení hranolů a sloupů používáme jednosložkové polyuretanové certifikované německé lepidlo Kleiberit, které neohrožuje zdraví, neobsahuje žádné škodlivé látky a vyhovuje požadavkům ekologické stavby, což je velmi důležité právě při výběru dřevěného domu.

 7. Nenavrhujeme jen obyčejné domy, ale domovy  - útulné, plné tepla a čistého vzduchu díky unikátní vlastnosti přírodního dřeva pohlcovat oxid uhličitý a obohacovat vzduch kyslíkem.

  Borovici se říká strom zdraví pro její příznivé účinky jak na fyzické zdraví (má neuvěřitelné blahodárné účinky na všechny plicní choroby), tak i na psychiku lidí.  Dle statistických údajů lidé, žijící v domě postaveném z borovice, mají průměrnou délku života o 10 let delší.

 8. Energetické parametry

  Zákazník si při zadávání objednávky určuje podle vlastních požadavků a finančních možností energetickou náročnost svého budoucího domu: od třídy B až po třídu A++.

  Na rozhodování může mít vliv hned několik faktorů: projekt domu, vybraný Zákazníkem, sklon střechy, umístění domu na pozemku, tloušťka stěn a tepelné izolace, kvalita oken a dveří, jakož i vytápěcí a větrací systém.